Terapeutyczny zabieg dyniowy

Terapeutyczny zabieg dyniowy to normalizujący program terapeutyczny przeznaczony dla skór mieszanych, z problemem krostek, grudek, zaskórników oraz dla skór przetłuszczających się i z rozszerzonymi porami. Zabieg oparty jest na naturalnym miąższu z dyni – źródle witamin: C, B1, B2, B6, PP oraz K. Miąższ zawiera dużą ilość beta-karotenu, który bardzo łatwo penetruje przez naskórek, gdzie ulega przekształceniu do palmitynianu retinylu – prekursora witaminy A.

Witamina A działa seboregulująco, zmniejszając łojotok, tworzenie się zaskórników i zmian zapalnych, przez co efekt czystej skóry osiągany jest w bardzo krótkim czasie. Zabieg wzbogacony jest o nisko stężone kwasy keratolityczne jak: kwas migdałowy, salicylowy, nordihydrogwajaretowy, które również wykazują właściwości antybakteryjne i sebostatyczne.

Innowacyjnym rozwiązaniem jest zastosowanie probiotyków w postaci enzymów proteolitycznych otrzymywanych w procesie organicznego rozkładu dyni. Probiotyki zapobiegają namnażaniu się szkodliwych bakterii, przez co zmniejszają i niwelują ryzyko infekcji oraz problemów skórnych. Dzięki zastosowaniu substancji przeciwzapalnych jak niacynamid, komórki macierzyste z pomarańczy i lilaka pospolitego, skóra po zabiegu jest zmatowiona, rozjaśniona i odpowiednio nawilżona. W zależności od wskazań, zabieg należy łączyć z oczyszczaniem manualnym, peelingiem kawitacyjnym lub mikrodermabrazją.

 

Wskazania:

– Skóra mieszana, łojotokowa, zanieczyszczona

– Krostki, grudki, zaskórniki

– Błyszczenie się skóry

– Rozszerzone pory

– Tendencja do przebarwień pozapalnych

 

Rezultaty:

– Reguluje pracę gruczołów łojowych

– Niweluje zmiany ropne, krostki, zaskórniki, obkurcza ujścia gruczołów łojowych

– Zmniejsza łojotok i tworzenie się ognisk zapalnych

– Silnie rozjaśnia skórę

 

Częstotliwość:

– Seria: 8 zabiegów co 14-21 dni, dwa razy w roku

Czas zabiegu +/- 1h

Cena 200 zł