Retexture brite peel DermaQuest

Retexture Brite Peel to holistyczna terapia wybielająco-pojędrniająca o ponadprzeciętnej efektywności. Chemiczny zabieg Retexture Brite Peel, bazuje na wysokich stężeniach alfa- i beta-hydroksykwasów. Przyśpiesza przejście melaniny do wyższych warstw naskórka, który ulega późniejszej eksfoliacji. Zabieg jest złożony i wieloetapowy, co przyczynia się do jego spektakularnych efektów.

W trakcie zabiegu do skóry wprowadzane są silne inhibitory tyrozynazy, które hamują syntezę melaniny i ograniczają jej dystrybucję do naskórka. Kluczowym elementem zabiegu jest dwuetapowe zastosowanie czystego retinolu w formie alkoholowej oraz w postaci aktywnego serum z 1% heksylorezorcynolem o sile działania 4% hydrochinonu. Technologia liposomów pozwala na dogłębne i sukcesywne dostarczanie skórze substancji aktywnych nawet do kilkunastu godzin po zabiegu.

Czysta forma retinolu aktywuje syntezę kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, przez co znacząco spłycają się zmarszczki, a także następuje poprawa jędrności i elastyczności skóry. Etap gabinetowy to początek kuracji, a jej najbardziej efektywną część stanowi Retexture Serum, które Pacjent stosuje w domu. Kosmeceutyk należy wprowadzić do pielęgnacji wieczornej już w pierwszym dniu po zabiegu. Jest to etap w trakcie którego przebarwienia rozjaśniają się o 60–80%, dzięki inhibicji tyrozynazy, przyspieszeniu keratynizacji i zakwaszaniu środowiska naskórkowego. Ponieważ głównym czynnikiem aktywującym powstawanie przebarwień jest promieniowanie UV, w trakcie kuracji i 2 tygodnie po jej zakończeniu należy stosować ZinClear SPF 30 lub SunArmor SPF 50.

 

Wskazania:

Hiperpigmentacja pochodzenia: hormonalnego, posłonecznego, potrądzikowego
– Silna utrata jędrności i elastyczności skóry
– Silnie zaznaczone fotostarzenie i nierówna struktura

 

Efekty:

– Skóra zaczyna się złuszczać od 2 dnia po zabiegu, złuszczanie na poziomie umiarkowanym do intensywnego
– Znaczące rozjaśnienie przebarwień i poprawa kolorytu skóry
– Poprawa jędrności i elastyczności
– Spłycenie linii i zmarszczek
– Wyrównanie powierzchni i tekstury naskórka

 

Czas zabiegu +/- 1h

Cena 350 zł