Przygotowanie do zabiegu

 1. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscy depilacji.
 2. Przed każdym zabiegiem włosów nie można wyrywać, przez okres 4 tygodni w przypadku twarzy i 6 tygodni w innych miejscach. Między zabiegami można włosy ogolić.
 3. Stosowanie kremów lub maści z witaminą A, retinoidami, witaminą C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni, wymaga 4 tygodni przerwy przed każdym zabiegiem. Preparaty o działaniu złuszczającym należy odstawić co najmniej tydzień wcześniej.
 4. Terapia doustna retinoidami wymaga co najmniej półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji a pierwszym zabiegiem.
 5. Leki światło uczulające i zioła o takim działaniu (np dziurawiec, nagietek, herbata figura 1,2) wymagają odstawienia na co najmniej miesiąc przed zabiegiem.
 6. Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) stanowią przeciwwskazanie do zabiegu. W przypadku opryszczki wargowej lub płciowej wykonanie zabiegu możliwe jest po 2 tygodniach od zakończenia infekcji.
 7. Aktywna opalenizna jest przeciwwskazaniem do zabiegu. Minimalna przerwa po insolacji naturalnej lub w solarium to około 6 tyg.
 8. Opalenizna uzyskana w wyniku samoopalaczy (kremy, zabiegi typu airbrush) stanowi również przeciwwskazanie do zabiegu.
 9. Zabieg kosmetycznego oczyszczania twarzy w przypadku depilacji w tym miejscu jest możliwy 7 dni wcześniej lub 14 dni później.
 10. Skóra w obrębie depilowanej powierzchni nie może być sucha i podrażniona, jeśli jest taka konieczność kilka dni wcześniej należy stosować kremy nawilżające.
 11. 48 godziny przed zabiegiem nie należy korzystać z basenu.
 12. 24 godziny przed zabiegiem nie należy spożywać alkoholu.
 13. Po zabiegach chirurgicznych depilacja nie może być wykonywana przez okres 6 miesięcy.
 14. Po kuracji antybiotykowej zabieg można wykonać dopiero po okresie około 30 dni.