Przekłuwanie uszu

Blomdahl Medical jest producentem kolczyków do przekłuwania uszu, nosa i pępka oraz biżuterii hipoalergicznej Caring Jewellery. Podstawą każdego zabiegu przekłuwania ciała jest bezpieczeństwo i zdrowie Klientów. Dlatego też, wszystkie procedury i produkty Blomdahl Medical są przygotowywane z uwzględnieniem aspektów medycznych. Na przekłucie uszu, nosa lub pępka decydujemy się ze względów estetycznych. Jednakże musimy również mieć świadomość, że jest to zabieg medyczny. W moim gabinecie podejmuję wszelkich starań aby przekłuwanie uszu, nosa i pępka oraz noszenie biżuterii dawało Klientowi poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

ALERGIA NA NIKIEL – JAK JEJ UNIKNĄĆ?

Badania kliniczne potwierdziły, że przekłuwanie uszu i noszenie kolczyków są głównymi czynnikami zwiększającymi ryzyko rozwoju alergii na nikiel, którą dotknięte jest aż 20-30% kobiet na świecie. Firma Blomdahl Medical, chcąc wyeliminować możliwość powstania alergii na nikiel, opracowała kolczyki do przekłuwania uszu, nosa i pępka, wykonane z przyjaznych skórze materiałów: plastiku medycznego z zerową (0%) zawartością niklu oraz czystego tytanu medycznego (Pure Medical Titanium). Natomiast jeżeli już masz przekłute uszy, nos lub pępek, zalecamy hipoalergiczną biżuterię Blomdahl (Caring Jewellery), opracowaną we współpracy z lekarzami dermatologami.

ZAKAŻENIA PODCZAS ZABIEGU PRZEKŁUWANIA USZU

Zakażenia wirusowe Tradycyjne aparaty do przekłuwania uszu nie są przystosowane do sterylizacji i nie można ich w pełni zdezynfekować. Przednia część aparatu ma bezpośredni kontakt z uszami wielu Klientów. Zabieg przekłuwania jest zabiegiem medycznym, naruszamy strukturę tkanki i pojawia się krew. Nawet jeżeli aparat przetarty jest 70% spirytusem i nie widać śladów krwi, wirus zapalenia wątroby typu B lub C (żółtaczka) może przetrwać nawet ponad tydzień. Istnieje więc, bardzo duże niebezpieczeństwo zarażenia się wirusem żółtaczki bądź HIV. Jak uniknąć zakażenia podczas przekłuwania ciała? Blomdahl Medical mając na uwadze bezpieczeństwo Klientów oraz osób wykonujących zabieg, skonstruował aparat do przekłuwania uszu i nosa, w którym część mająca kontakt ze skórą została zastąpiona przez jednorazową, sterylną kasetę z kolczykiem. W wypadku zabiegów przekłuwania ciała Blomdahl Medical Piercing zakażenie jest praktycznie niemożliwe. Blomdahl Medical jest również jedynym na świecie producentem sterylnych, jednorazowych zestawów kasetowych do przekłuwania pępka.

DWIE DZIURKI – JEDNO PRZEKŁUCIE

Pierwsze przekłucie uszu to ważne wydarzenie i dla dzieci, i dla rodziców. Jednak bez względu na to, z jaką wprawą przeprowadzany jest zabieg, zawsze istnieje ryzyko, że dziecko zrezygnuje z przekłucia drugiego ucha. Mamy rozwiązanie – stosując Blomdahl Medical Ear Piercing można przekłuć obydwoje uszu równocześnie.

DLA DZIECI – TYLKO TO CO NAJLEPSZE

Nigdy nie narażaj dzieci na działanie wyrobów zawierających nikiel. Plastik medyczny firmy Blomdahl to jedyny materiał na świecie, stosowany do przekłuwania uszu, który nie zawiera niklu. Dlatego rekomendujemy go dzieciom i dorosłym jako produkt całkowicie bezpieczny dla skóry.

O to czym różnią się kolczyki Blomdahl od zwykłych kolczyków:

1. wykonane są z przyjaznych dla skóry materiałów (plastik medyczny, czysty tytan medyczny), dzięki czemu zminimalizowane jest ryzyko wystąpienia alergii

2. są małe i lekkie – kolczyki z plastiku medycznego ważą zaledwie 1/5 tego co kolczyki ze stali nierdzewnej – nie obciążają świeżej rany po przekłuciu

3. zatyczka (motylek) znajduje się na samym końcu trzpienia kolczyka, dzięki czemu powietrze ma ułatwiony dostęp do rany po przekłuciu, która szybciej się goi

4. plastikowa zatyczka (motylek) zabezpiecza skórę za uchem przed skaleczeniem przez końcówkę kolczyka

5. kolczyki do przekłuwania uszu są grubsze niż normalne kolczyki, dzięki temu zmieniając biżuterię po okresie gojenia, nie uszkodzimy przekłutego otworu w uchu

6. kolczyki Blomdahl dostępne są w dwóch różnych długościach, dzięki czemu można dopasować je do grubości płatka ucha i uniknąć bolesnego „wrastania” kolczyka w ucho.