Peeling dyniowy DermaQuest

Peeling dyniowy to przełomowy peeling enzymatyczno-chemiczny przeznaczony dla skóry problematycznej, z nawracającymi problemami trądzikowymi, łojotokiem rozszerzonymi porami i przebarwieniami pozapalnymi. Zabieg polecany jest również dla skóry dojrzałej z oznakami fotostarzenia.
Niespotykany dotychczas w preparatach wyciąg z dyni został doceniony przez amerykańskich naukowców. Jest bogaty w witaminę C [10%], B1, B2, B6, PP oraz K. Doskonale sprawdza się w terapii wspomagającej leczenie trądziku aktywnego, hiperpigmentacji i starzenia się skóry.

Wyciąg z dyni stanowiący 40% receptury, bogaty jest w beta-karoten – prowitaminę A, która stosowana zewnętrznie bardzo łatwo przenika w głąb skóry, gdzie ulega przekształceniu do palmitynianu retinylu, prekursora witaminy A. Witamina A reguluje pracę gruczołów łojowych zmniejszając łojotok, tworzenie zaskórników, krost i zmian zapalnych. Wyciąg z dyni jest również źródłem enzymów proteolitycznych i antyoksydantów, przez co jeszcze lepiej chroni skórę przed działaniem wolnych rodników. W skład peelingu wchodzi także kwas glikolowy [10%], mlekowy [10%] i salicylowy [5%]. W celu ograniczenia zmian grudkowo-zaskórnikowych oraz przebarwień pozapalnych, zabieg wzbogacony jest o kwas azelainowy [10%] oraz kwas kojowy [5%].

Innowacyjnym rozwiązaniem jest zastosowanie probiotyków w postaci enzymów proteolitycznych otrzymywanych w procesie organicznego rozkładu dyni. Probiotyki zapobiegają namnażaniu się szkodliwych bakterii, przez co zmniejszają i niwelują ryzyko powstawania infekcji oraz problemów skórnych.

Wyjątkowość zabiegu polega na regulowaniu pracy gruczołów łojowych oraz na balansowaniu mikroflory skóry, a nie tylko na efekcie złuszczania naskórka.

 

Wskazania:

– Trądzik pospolity aktywny: krostki, zaskórniki, stany zapalne, stany ropne, przebarwienia pozapalne
– Fotostarzenie się skóry
– Przebarwienia posłoneczne
– Skóra przetłuszczająca się z rozszerzonymi ujściami gruczołów łojowych

 

Efekty:

– Skóra zaczyna się złuszczać od 2 dnia po zabiegu, złuszczanie umiarkowane trwa max. do 6 dni
– Reguluje pracę gruczołów łojowych
– Niweluje zmiany ropne, krosty i zaskórniki, obkurcza ujścia gruczołów łojowych
– Rozjaśnia skórę i przebarwienia
– Działa na odmłodzenie skóry poprzez jej silną odbudowę

 

Częstotliwość:

– Seria: 6 zabiegów co 10-14 dni, dwa razy w roku
– Po zakończeniu serii przy skórze skłonnej do powstawania zmian zapalnych sugerowane jest wykonywanie zabiegu 1 raz w miesiącu

 

Czas zabiegu +/- 1,5h

Cena 200 zł