Micro needling + retinol [4%]

Terapia Micro needling wykonywana jest za pomocą specjalnego urządzenia przeznaczonego do mikro nakłuć naskórka i skóry właściwej. Celem terapii jest utworzenie całej sieci mikro kanalików za pomocą cienkich igieł o bardzo małej średnicy, uwolnienie czynników wzrostu i wprowadzenie substancji terapeutycznej. Technika pozwala na pobudzenie kluczowych komórek występujących w skórze:
– keratynocytów, poprzez wpływ na faktor wzrostu (GF)
– fibroblastów, poprzez wpływ na faktor wzrostu (FGF)
– melanocytów
– komórek macierzystych warstwy podstawnej naskórka

Technologia Micro needling bardzo dokładnie i precyzyjnie wykonuje mikrokanaliki w skórze, przez co efekt terapeutyczny i leczniczy osiągany jest w dość szybkim czasie leczenia, przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa i zdrowia pacjentów. Micro needling + Retinol [4%] to rozwiązanie dla następujących defektów skóry:
– starzenie się skóry: zmarszczki, linie, bruzdy, utrata jędrności i elastyczności
– nierówna powierzchnia naskórka
– przebarwienia o etiologii endogennej i egzogennej
– rozstępy i blizny
– trądzik zaskórnikowo-grudkowy bez zmian zapalnych

Zabieg silnie regeneruje i stymuluje skórę, dzięki czemu zwiększa jej jędrność i elastyczność. Retinol [4%] – czysta forma witaminy A jest niezbędna do prawidłowego formowania się i regulowania wzrostu komórek skóry. Retinol to wielofunkcyjna substancja aktywna, która jest polecana zarówno w przypadku walki z trądzikiem u młodszych osób, jak i na zmiany wywołane procesem fotostarzenia się skóry, w przypadku cery dojrzałej oraz jako składnik zapobiegawczy pozwalający przedłużyć młodość komórek skóry. Retinol jest jednym z najsilniejszych składników aktywnych działających przeciwzmarszczkowo i przeciwstarzeniowo. Rewelacyjnie niweluje problem rozstępów i blizn potrądzikowych.

 

Wskazania:

– Duży spadek jędrności skóry
– Głębokie blizny potrądzikowe
– Fotostarzenie się skóry
– Głębokie bruzdy i zmarszczki
– Rozstępy

 

Efekty:

– Skóra zaczyna się złuszczać od 2 dnia po zabiegu, złuszczanie na poziomie umiarkowanym do intensywnego
– Wyrównanie powierzchni i kolorytu
– Znaczne rozjaśnienie przebarwień i poprawa struktury skóry
– Poprawa jędrności i elastyczności
– Spłycenie blizn potrądzikowych

 

Czas zabiegu +/- 1h

Cena 450 zł