Depilacja laserowa

Laser diodowy LightSheer firmy Lumenis uznawany jest za najskuteczniejszy laser w fotodepilacji.

Jak działa laser LightSheer? LightSheer emituje światło laserowe zbliżone do podczerwieni. Światło to jest pochłaniane przez pigment znajdujący się w mieszku włosowym. Laser pulsuje przez ułamek sekundy. Tyle czasu wystarcza, by uszkodzić mieszek włosowy i zapobiec jego regeneracji. Bez problemów daje się więc usunąć. Właśnie dlatego laser LightSheer jest tak skuteczny. Unikalna, opatentowana końcówka ChillTip chłodzi skórę podczas dostarczania energii laserowej, przez co znakomicie ją chroni, a użytkownikowi pozwala czuć się niezwykle komfortowo.

Depilacja przy użyciu LightSheer jest nieinwazyjna (bez igły), co zmniejsza ryzyko wprowadzenia bakterii do skóry. System jest szybki, pozwala depilować duże obszary. Wysoka skuteczność urządzenia pozwala skrócić czas zabiegu o 75 procent w porównaniu do zabiegów IPL. Podczas depilacji można swobodnie ustawiać moc lasera. Pozwala to na usuwanie każdego rodzaju owłosienia niezależnie od średnicy włosa i koloru. Parametry urządzenia ustawia się zależnie od odcienia skóry. Dlatego również osoby opalone mogą bezpiecznie depilować skórę przy użyciu lasera.

LightSheer ma wyjątkowo dużą końcówkę. Dzięki temu wystarczy jeden strzał by uszkodzeniu uległa spora ilość włosów. Żadne inne urządzenie na rynku tego nie daje.

Trwałość i bezpieczeństwo depilacji LightSheer otrzymał certyfikat FDA w usuwaniu włosów i trwałej redukcji owłosienia na wszystkich typach skóry. Można go też bezpiecznie używać na opalonej skórze.